biz-events (Catalyst Global Vidējo austrumu partneris) ziedoja populāro Klāj Vaļā: Formula 1 komandu saliedēšanas aktivitāti, lai atbalstītu programmu.
Neiespējams izaicinājums?
Papildu iedvesmai, pie skolas bija noparkota Bridgestone F1 sacensību mašīna, un komandas strādāja, lai no kartona radītu paši savasKlāj Vaļā: F1 versijas, sekojot mūsu izsniegtajiem ‘plāniem panākumu gūšanai’.
Lai uzsvērtu komandas darba nozīmi, katram dalībniekam bija piešķirta nozīmīga loma – vai nu viņi gribēja būvēt, veidot dizainu, dekorēt vai piedalīties automašīnas vadīšanā, skolēni iemācījās novērtēt katra komandas biedra ieguldījumu.
Pārbaudot savas spējas pabeigt iesākto, sadalīt resursus un veikt kvalitātes kontroli, 160 skolēni sacentās, lai uzbūvētu Formula 1 sacensību mašīnu, kas varētu gūt Repton Lielo balvu. Kad pienāca sacensību laiks, kas iekļāva arī pitstopa izaicinājumus, elektriskais lādiņš gaisā bija gandrīz sataustāms.
Sponsoru atrašana!
Pirms sacensību dienas skolēniem bija arī uzdevums atrast korporatīvos sponsorus un sarunāt ziedojumus viņu izvēlētu labdarbību atbalstam. Atbalstītāju sarakstā bija Bridgestone, MBC Group, Du, Mars, House of Portier Racing, Homemakers UAE un Pet’s Delight.
Skolēni labdarībai savāca neticamu summu - 30 000 Dh, citastarp ziedojot Make A Wish Foundation UAE, Quicken Trust, K9 Friends, Music for Hope, Annos Africa, Cancer Research un The Manila Charity.
Kāds bija noskaņojums pēc tam, kad skolēni saprata, ka viņiem būs jāizgatavo pašiem savs F1 mašīnas konstruktors?
Skolēni zināja konceptu dienu iepriekš, kad viņiem bija jāpārdod reklāmas vietas uz F1 automašīnām un jāmeklē komandu atbalstītāji izvēlētajām labdarībām. Taču viņi neapzinājās uzdevuma sarežģītības pakāpi. Brīdī, kad 17 nepacietīgas komandas tika iepazīstinātas ar paveicamo uzdevumu, gaisā bija jūtama nervus kutinoša enerģija, ko papildināja atklāsme, ka šis izaicinājums nebūs vienkāršs.
Ko skolēni iemācījās?
Pirmkārt, pārliecināšanas spēku: bija nepieciešama piepūle, lai pārliecinātu sponsorus atbalstīt viņu labdarības. Otrkārt, to, cik būtiski ir izmantot visus komandas resursus un enerģiju. Trīs stundās, kamēr visi steidzīgi izgatavoja F1 mašīnas sacensībām, bija nepieciešams rūpēties par kvalitāti, tajā pašā laikā arī ievērojot stingrus termiņus. Visbeidzot, viņi iepazinās ar taktiskās plānošanas nozīmi sacensībās. Uzvarējusī komanda bija pēc iespējas efektīvi izmantojusi treniņu laiku, un vairākkārt atkārtojusi apgūtās pamatlietas, kamēr dažas citas komandas paļāvās uz veiksmi.
Kāds īsti bija mašīnas salikšanas process?
Komandas saņēma astoņus plānus, kuros bija attēlotas Klāj Vaļā mašīnu daļas. Viņiem šie plāni bija jāpārnes uz lielas piecu šķiedru loksnes, jāpārbauda, vai visi mērogi aprēķināti pareizi, un pēc tam šīs daļas jāizgriež. Pēc tam tās vairākos detalizētos soļos tika savienotas. Tad viņiem bija jāizdekorē savas mašīnas un jāpiešķir ām zīmoli. Bija nepieciešama disciplīna un apņemšanās pabeigt iesākto, bet skolēni bija ļoti centīgi un uztvēra šo aktivitāti nopietni, tajā pašā laikā arī labi izklaidējoties.
Kāda nozīme ir komandu saliedēšanai tādā daudznacionālā valstī kā AAE?
Komandu saliedēšana palīdz uzlabot komunikāciju, pārvarēt kultūras barjeras un izvirzīt kopējus mērķus. Mūsu pašreizējā uzņēmējdarbības klimatā, jebkuram uzņēmumam visbūtiskākais ir panākt pēc iespējas lielu darbinieku efektivitāti, un iedarbīgas komandu saliedēšanas programmas ir viens no veidiem kā palielināt personāla darbaspējas. Nākotnes līderiem Repton School šī bija mācība, kā cītīgi sadarbojoties var sasniegt to, kas izskatās neiespējami!